Przejdź do głównej zawartości

Domek malowany :*

Domek z tektury do malowania przez dzieci.
Domek solidny, stabilny nadaje się do zabawy w domu i w ogrodzie. Łatwy do złożenia , bez użycia nożyczek i bez kleju.
Najfajniejsze jest to , że dziaeko może samo domek ozdobić . Techniki zdobienia dowolne, malowanie , wyklejanie....
http://www.dadum.pl/domek-z-tektury-calacasa-calafant.html

Polecamy poszukać w internecie , są różne wielkości i kształty . Jak się rozeznałam , to ciekawy domek można kupić w cenie 80- 150 zł . POLECAM!!!
Tak złożony domek , dziecko może tak jak my pomalować . Małe dzieci nie potrzebują dużych umiejętności, wystarczy pędzel i plakatowa farbka.
Jak widać nasz domek cieszy się dużym zaimteresowaniem.Dzieci z wielkim skupieniem malują domek, a jego wygląd zależy tylko od dziedi wyobraźni.Nawet nie trzeba być artystą , żeby zamalować ściany domku.Kolorowo się robi w naszym ogrodzie.

Podziwiamy nasze dzieło!Jest się czym pochwalić , a jak farba wyschnie zabawa w domku , w ogrodzie.

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.