Przejdź do głównej zawartości

hydrożel i pudło sensoryczne :)

Nasz ulubiony hydrożel , kto go jeszcze nie zna POLECAM!!!

Super zabawa nawet dla malutkich dzieci. Zakupić można w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym. Skład :90%  to woda , reszta to zagęszczacz, nie jest toksyczny , ale nie jadalny.

Polecam do zabaw manualnych , ale nie tylko. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Maksiu bardzo lubi się hydrożelem bawić i różne formy zabawy przedstawimy jeszcze nie jednokrotnie.


Dzisiaj kożystamy z naszego pudła sensorycznego. 


Kupiony hydrożel , to maleńkie kuleczki. Wsypujemy je do pojemnika i zalewamy wodą.Na opakowaniu podany jest czas moczenia ( najczęściej 8 h)Stopniowo kulki zwiększają swoją objętość , są jeszcze niezbyt kształtne.Po  8 godzinach są gotowe. Ładne kolorowe,cudowne w dotyku. W naszym podświetlonym pudełku robią na dziecku niesamowite wrażenie. 


Kilka pojemników i zabawa gotowa. Można rączkami nakładać , a nie jest to takie łatwe. Kulki są ślizie i uciekają z rączki.

***

Polecam od 6 miesiąca życia, Oczywiście pod kontrolą !!! Nie pozwalamy wkładać do buzi.

Mogę zapewnić , że robią wrażenie bez względu na wiek.
Pierwszy kontakt jest niesamowity :)

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.