Przejdź do głównej zawartości

hydrożel i pudło sensoryczne :)

Nasz ulubiony hydrożel , kto go jeszcze nie zna POLECAM!!!

Super zabawa nawet dla malutkich dzieci. Zakupić można w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym. Skład :90%  to woda , reszta to zagęszczacz, nie jest toksyczny , ale nie jadalny.

Polecam do zabaw manualnych , ale nie tylko. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Maksiu bardzo lubi się hydrożelem bawić i różne formy zabawy przedstawimy jeszcze nie jednokrotnie.


Dzisiaj kożystamy z naszego pudła sensorycznego. 


Kupiony hydrożel , to maleńkie kuleczki. Wsypujemy je do pojemnika i zalewamy wodą.Na opakowaniu podany jest czas moczenia ( najczęściej 8 h)Stopniowo kulki zwiększają swoją objętość , są jeszcze niezbyt kształtne.Po  8 godzinach są gotowe. Ładne kolorowe,cudowne w dotyku. W naszym podświetlonym pudełku robią na dziecku niesamowite wrażenie. 


Kilka pojemników i zabawa gotowa. Można rączkami nakładać , a nie jest to takie łatwe. Kulki są ślizie i uciekają z rączki.

***

Polecam od 6 miesiąca życia, Oczywiście pod kontrolą !!! Nie pozwalamy wkładać do buzi.

Mogę zapewnić , że robią wrażenie bez względu na wiek.
Pierwszy kontakt jest niesamowity :)

Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )