Przejdź do głównej zawartości

Jak wyciszyć dziecko :*

Wyciszenie dziecka to bardzo ważna sprawa.
Dzieci same nie potrafią tego zrobić, a podczas zmęczenia dodatkowo się nakręcają. Stają się wtedy płaczliwe, złośliwe i nieznośne. 
Musimy pomóc dziecku ,szczególnie przed wieczornym snem. 

Nadchodzi wieczór , a nasz maluszek bryka ,skacze, 
wszędzie go pełno. Sam się nie  zrelaksuje. 

Jaki mamy na to  sposób ?
Zabawa sensoryczna.

Wsypałam Maksowi , to co było pod ręką .
 Kolorowy ryż, fasola, kulki różnych wielkości, kule sensoryczne, piłki , pojemniki i łyżeczki...no i kilka pająków oraz Smerfy , które uwielbia.


 Zabawa się rozkręca , Maksiu dokładnie ogląda co ma w basenie.Same cuda,cudeńka .


 Kolorowy ryż jest atrakcyjny i miły w dotyku.


Kulę można napełnić !


Przesypywanie , to wspaniałe zajęcie.


Ryż, fasola, pestki dyni... czas na porządek.
 Maksiu uwielbia porządkować.


Wsypuje do pojemnika ryż...


 Szklane kamienie budzą podziw.


 Czemu mnie podglądacie przy zabawie ?Teraz kulę napełnię fasolą.

 
Do pojemnika pozbieram kulki, przeszkadzają pod nogami.
Jedna kula z ryżem , druga z fasolą . 
" Babciu mam grzechotki , posłuchaj jak gram!"
Ryż jest taki przyjemny,  nogi sobie zakopię .Już nogi zakopane , ale przyjemnie.


Stąpanie stopami po kolorowym ryżu , to miły i delikatny masaż dla Maksia nóżek.

***
Maksiu w taki sposób może się  bawić  godzinę .
 Po takiej zabawie jest wyciszony i gotowy do spania .
Małe ciałko wystymulowane , Maks jeszcze czuje miły masaż ryżem.
Kąpiel, kolacja i bajka czytana przez mamę. 
Teraz nocka minie spokojnie i będzie prawdziwym relaksem dla malca. 
 :*

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.