Przejdź do głównej zawartości

Maluję :)

Dużo tu nie potrzeba pisać . Zdjęcia mówią same za siebie , moim zdaniem malowanie jest piękne. Dzisiaj zostawiłam pole do popisu Maksiowi !


Malowanie jest proste ! Wszystko zależy od dziecka  i jego wyobraźnie. Pozwólmy dziecku na swobodę wypowiedzi.


Kilka plam farby i gąbkowy stempelek ( mogą być gąbki myjki )


 Maksiu skupiony, ogląda jak kolory się mieszają ...


Jakie piękne kółeczka, jest ich coraz więcej ...a cała kartka moja.Może dotknąć paluszkiem , ciekawe jaka jest farba w dotyku. Mogę brudzić ręce i nikt mnie nie wyzywa . Jaka fajna zabawa.I już cała rączka dotyka , jakie fajne stempeki na łapce...Oj !!! Jaka brudna rączka ! Ale jakie to przyjemne ...!


Ćwiczenie motoryki małej : zamalowanie kartki.
Ćwiczenie wyobraźni : praca nad całą konpozycją .
Doznania czuciowe : nie ma nic lepszego jak mazanie rączkami.
........Picaso lepiej by nie namalował !


  Teraz , to juz Maksiu się rozpędziłAle te brudne ręce , to jest to co lubi maks najbardziej.

Pozwólmy dziecią się brudzić , dajmy im troszkę swobody. 

" Brudne dziecko, szczęśliwe dziecko"  oczywiście wszystko od kontrolą :)))

***

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.