Przejdź do głównej zawartości

malujemy , a rączki czyste :)


Malujemy , a rączki czyste !
Tak nazwałam naszą zabawę . Maksiu lubi malować , ale nie zawsze musi się brudzić . 
Miejsce do malowania zawsze dostępne dla dziecka. Podchodzi w dowolnym momocie , a my nie musimy tego kontrolować .

Jak wykonać ? To proste :


Potrzebny stoliczek, gruba folia, farby plakatowe w tubach, kartka papieru i taśma klejąca , a do malowania używamy paluszków lub innych przedmiotów z miękką końcówką ( np. ołówek z gumką)


1) na stole kładziemy kartkę i na nią dwie warstwy grubej foli ( jak na zdj. wyżej)


2)kartkę i pierwszą folię przyklejamy do stolika , a na nią ( między folię) wyciskamy placki farby)

3) Gdy placki farby są już wyciśnięte, zakrywamy zewnętrzną folią i szczelnie wszystkie boki sklejamy taśmą klejącą. Całość po brzegach przyklejamy do stołu.


4) Tak przygotowane miejsce jest gotowe do zabawy . Chętnie korzystają z tej formy małe dzieci , daje im to swobodę tworzenia.


5) Pamiętajmy nie ostrym końcem , bo możemy przebić folię.


6) Maksiu zaczyna malowanie gumką ołówka ( paluszkami , czy dłoniami jest trudniej - trzeba użyć większej siły).  Dlatego dobrze jeśli farby jest więcej im grubsza warstwa tym łatwiej rozprowadzić. 


 7) Plamy zaczynają się rozlewać 


8) Paluszki Maksia ćwiczą , naciska coraz mocniej . Co za ciekawy efekt.


  9) Pomagam sobie gumką ołówka i bazgrołki stają się bardziej widoczne.


10) Czas mija , a Maksiu się nie nudzi. Można robić przerwy i sprawdzać co mama robi 11) U nas takie miejsce było przez tydzień , a po tym czasie można zmienić kolory i na nowej kartce zabawa trwa.


12) Zabawa zależ do naszej i dziecka wyobraźni. Maksiu do wyciskania farby , korzysta z układanki . My do farby możemy dodać brokat . Malowanie może nabrać innego wymiaru .
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.