Przejdź do głównej zawartości

spotkanie z Franklinem :*


Dzisiaj zostaliśmy zaproszeni do naszej osiedlowej biblioteki na spotkanie z bohaterem księżki dla dzieci. 

Maksiu bardzo jest podniecony , bo dziś jego ukochany bohater Franklin. 
 Zawsze wieczorem czytamy nowe przygody Franklina.
 Ulubionym  opowiadaniem jest " Franklin super bohater".
Dzisiaj Maksiu będzie super bohaterem . Obiecał , że nie będzie się bał spotkania. :) Po przeczytaniu opowiadania w bibliotece dzieci rysują wybraną historię , młodsze próbują pokolorować obrazek z historyjki.


Maksiu w skupieniu koloruje :*


Z obrazków dzieci złożyły książkę i podarują Franklinowi . Teraz czekamy na naszego gościa !


  Jest , jest Franklin !!! Przyszedł do nas i podoba mu się nasz prezent.


Teraz jest chwila na poznanie Franklina , Maksiu usiadł mu na kolana. Rozmowa była długa, Maksiu miał dużo pytań , pokazał mu nagrody jakie otrzymał w bibliotece.

MAKSIU SUPER BOHATER !!!   Teraz czas na wspólne zdjęcie.


Takie spotkanie w bibliotece , to naprawdę miłe wydarzenie. Maksiu jeszcze długo przeżywa spotkanie, Franklin na długo zostanie jego bohaterem :***Polecam !!!

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.