Przejdź do głównej zawartości

W Klubie maluszka :*

Szykujemy się do przedszkola . Już od września Maksiu będzie  przedszkolakiem. Z tego powodu  chodzimy do Klubu Maluszka . 
W naszym klubie jest wesoło , możemy integrować się z rówieśnikami. 
Poznajemy Świat Przedszkolaka, ucząc się przez zabawę nowych umiejętności , takich jak rozłąka z mamą , samoobsługa, wspólna zabawa ....
Odpowiedzialni  rodzice powinni siebie i dziecko starannie przygotować do nowego etapu życia rodziny,
Po pierwsze rozłąka z rodzicem, stopniowa i coraz dłuższa, Początkowe zajęcia w Klubie Maluszka z opiekunem, stopniowo ograniczamy naszą obecność , aż w końcu wycofujemy się z zajęć.


Dzieci mają , to do siebie,  że poczucie bezpieczeństwa zapewnia im przewidywalność i stabilność zdarzeń.


Jeśli to możliwe warto pokazać maluszkowi nowe otoczenie i je z nim oswoić. Organizowane w przedszkolach Festyny i Drzwi Otwarte są dobrym sposobem na integrację z nowym środowiskiem.

 Przed pójściem do przedszkola nauczmy dziecko samoobsługi , przedszkole za nas tego nie zrobi . Dziecko samodzielne nie czuje się skrępowane i ma łatwość wykonywania poleceń w przedszkolu.Dzieci 2-3 letnie szybko przechodzą z jednego stanu emocjonalnego w drugi, a reakcje okazują w sposób gwałtowny i ekspresyjny.
Zachowajmy spokój , tłumaczmy , poczekajmy, aż nasz maluszek emocjonalnie dojrzeje.


 Przebywanie z rówieśnikami wpływa na jakość i ilość zachowań społecznych.
Dziecko uczy się współpracy , dzielenia się , nowych zabaw , powiększa swoje możliwości komunikacyjne...Co jest też również ważne nabiera umiejętności obrony własnych granic, pewnej asertywności, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.


Wspólna zabawa to radość , a my jesteśmy "zwierzętami stadnymi " i życie w grupie sprzyja naszemu rozwojowi :)

Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )