Przejdź do głównej zawartości

W Klubie maluszka :*

Szykujemy się do przedszkola . Już od września Maksiu będzie  przedszkolakiem. Z tego powodu  chodzimy do Klubu Maluszka . 
W naszym klubie jest wesoło , możemy integrować się z rówieśnikami. 
Poznajemy Świat Przedszkolaka, ucząc się przez zabawę nowych umiejętności , takich jak rozłąka z mamą , samoobsługa, wspólna zabawa ....
Odpowiedzialni  rodzice powinni siebie i dziecko starannie przygotować do nowego etapu życia rodziny,
Po pierwsze rozłąka z rodzicem, stopniowa i coraz dłuższa, Początkowe zajęcia w Klubie Maluszka z opiekunem, stopniowo ograniczamy naszą obecność , aż w końcu wycofujemy się z zajęć.


Dzieci mają , to do siebie,  że poczucie bezpieczeństwa zapewnia im przewidywalność i stabilność zdarzeń.


Jeśli to możliwe warto pokazać maluszkowi nowe otoczenie i je z nim oswoić. Organizowane w przedszkolach Festyny i Drzwi Otwarte są dobrym sposobem na integrację z nowym środowiskiem.

 Przed pójściem do przedszkola nauczmy dziecko samoobsługi , przedszkole za nas tego nie zrobi . Dziecko samodzielne nie czuje się skrępowane i ma łatwość wykonywania poleceń w przedszkolu.Dzieci 2-3 letnie szybko przechodzą z jednego stanu emocjonalnego w drugi, a reakcje okazują w sposób gwałtowny i ekspresyjny.
Zachowajmy spokój , tłumaczmy , poczekajmy, aż nasz maluszek emocjonalnie dojrzeje.


 Przebywanie z rówieśnikami wpływa na jakość i ilość zachowań społecznych.
Dziecko uczy się współpracy , dzielenia się , nowych zabaw , powiększa swoje możliwości komunikacyjne...Co jest też również ważne nabiera umiejętności obrony własnych granic, pewnej asertywności, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.


Wspólna zabawa to radość , a my jesteśmy "zwierzętami stadnymi " i życie w grupie sprzyja naszemu rozwojowi :)

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.