Przejdź do głównej zawartości

Aranżacja własnej bombki


Dla osób mniej uzdolnionych plastycznie , ale pragnących wykonać własną bombkę choinkową ,polecam własne aranżacje .
Kupujemy przeźroczystą bombkę plastikową lub szklaną.
( Jak macie dzieci polecam plastikowe , szklane są bardzo kruche )

Wypełniamy tym co mamy dostępne i co nam fantazja podpowie.
Dla dzieci polecamy jak nasze sensoryczne  bombki, dziecko może samodzielnie wsypać : 
     - pompony
-cekiny
 -koraliki
-sianko
     -konfetti ...
Dla małego łasucha polecam cukierki , mogą być kolorowe żelki , lub dowolne  w kolorowych papierkach.
Czasami w pokoiku dziecka znajdziemy maleńkie zabawki n.p. z jajka niespodzianki . Takie mini zabawki z brokatem pięknie wyglądają. 

My mamy dzisiaj sensoryczne :)Dla osób dorosłych polecamy bombki szklane .
Uwaga , bo są bardzo kruche , ale piękne.
Zdobimy dowolnie , odpowiednio do naszego świątecznego  wystroju .
Możemy podpowiedzieć kilka prostych pomysłów :
- gałązki choinki
-listek jemioły z owocem
-piórka ( kolor dowolny)
-kulki hydrożelu
-susz egzotyczny
-kulki styropiany
Pomysłów jest wiele podaję te najprostsze , dla osób bez zdolności plastycznych .
Tu zdj, z Glamour.pl

Życzę miłej zabawy i rodzinnego ozdabiania :D


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.