Przejdź do głównej zawartości

Choinka z papierowej wiklinyMam nową fascynację. Papierowa wiklina .
Jeśli jeszcze nie wiecie co to takiego polecam wejść na blog urwisowo.pl .
To właśnie tam zachwyciły mnie różności wykonane z papieru. Choinki, wieńce, podkładki pod szklanki, gwiazdki serduszka, koszyczki,wazony  i wszystko co fantazja podpowie.

Pamiętam , że nawet na jakimś blogu amerykańskim widziałam duże Iglo do zabawy dla dzieci .

Jak wykonać pałeczki wikliny papierowej ?- za chwilkę :)

Potrzebne rzeczy ? - klej w sztyfcie, nożyczki , wykałaczka do szaszłyków i DUŻO gazet .

Dokładny opis na wspomnianym blogu ,więc nie będę się powtarzać .Teraz kilka ujęć choinek z wikliny papierowej .
Czy nie są śliczne , nawet takie bez przybrania ?
Jeśli jesteście już macie DUŻO pałeczek . 
Polecam brać się do roboty!
Może na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia 
już nie zdążycie , ale .....za rok jak znalazł . :)

Wykonanie choinki TU :Polecamy też film na YouTube :

Miłej zabawy !!!

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.