Przejdź do głównej zawartości

Choinka ???
W tym roku postanowiłam zrezygnować z typowej choinki. Ma być ekologiczna i praktyczna . W poprzednich latach starałam się kupować choinki w doniczce z korzeniami , a po świętach zasadzaliśmy w ogrodzie. 
W tym roku będę EKO .

Zaopatrzyłam się ma giełdzie kwiatowej w potrzebne rzeczy , zapewniam całość wyszła taniej niż klasyczna choinka bez ozdób.(zaprezentuję też wersje tańsze)


Oto nasze zakupy i wszystko co jest potrzebne do naszej choinki .
Zapraszam na foto-relacje :)


Gałęzie mocujemy na dowolnej podstawce , stanowią szkielet naszej choinki.


Przypinam lampki najlepiej LED ( takie są delikatniejsze i mniej widoczne )


Lampki gotowe :)
Pustą przestrzeń ( środek ) wypełniam ozdobnym siankiem .
Zaczynamy całość po wierzchu obwiązywać sznurem z bombkami ( też wykonane z gałązek)Choinka gotowe !!!


Maks z ulubionym misiem , czytają opowieść wigilijną .Mniejsze choinki mogą też być ozdobą stołu :)\

***

Teraz zapowiedziana tańsza wersja , ale wcale nie gorsza . 
W przedszkolu maksa stroiliśmy salę i proszę zobaczcie :


Można też wykonać takie : 

zdj. z int

zdj.z int

Zasada zawsze taka sama , różni się materiałem z jakiego są wykonane i to rzutuje na cenę . 
Bogatsza zdj, 1 z ozdobami , światełkami , wysokość 150 cm / kosztowała niecałe 50 zł .
( w tajemnicy powiem , że wszystko wykorzystamy ponownie )

Teraz jeszcze Maks poprosił o taką choinkę , jak wykonam nie omieszkam wstawić fotki.


***

Jednak  Maksiu w domku ma żywą choinkę :)


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.