Przejdź do głównej zawartości

DUCHY


Dzisiaj obiecana zabawa oparta na książce
" Jak pokonać duchy?"


Maks jak to 3-4 latek uwielbia się bać . Straszne opowieści są u nas na TOP'ie.
Pamiętacie jak wy jako dzieci baliście się duchów w ciemnym pokoju? Ile razy baliście się pająków, robaków ,burzy , dentysty  czy mycia głowy? 
Lista dziecięcych strachów jest bardzo długa . I dlatego musimy już dziś je pokonać. 

Wypowiadamy wojnę strachom mieszkającym w Maksa wyobraźni !!!!

Ale jak?

Za pomocą książek i zabaw . 
Czy strach przed duchami da się przerobić na uśmiech ? 
Czy lęk zamienimy na zabawę?

Przekonajcie się z nami , że....TAK!

Kartka , to mój ciemny pokój , a w nim duchy.
Teraz ja im rozkazuję , jak będą straszne to je pogniotę

Zróbcie sobie swojego ducha , możecie go oswoić i nazwać. 

Jak pokolorujemy duchy , to nawet Zuzia będzie je kochać .

Moje duszki dostaną swoje domki.
 Będą w nich mieszkać i już w nocy nie zaglądną do mojego pokoju :)

Po oswojeniu duchów Maks wie , że duszki nie są takie straszne . 
Mają teraz własny dom i tylko jeden  ulubiony ,  uśmiechnięty z Maksem mieszka .
A najlepszym sposobem na duchy jest ciepłe kakao :)

***

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.