Przejdź do głównej zawartości

" Pająki tkają sieci "


Miałam nie pisać . Miałam !
No, ale nie wytrzymałam. Ludziska w BIEDRONCE jest świetna seria książek "Ciekawe dlaczego?"
cena 2,99/sztuka .
Już  o tym wspominała  blogerka  np. pani Ilona z kreatywnym okiem na  FB :)
Wydawnictwo Olesiejuk znów nas zaskoczyło , 32 książki o różnej tematyce .


Jak widzicie dla każdego coś miłego . Tematyka różnorodna , napisane przystępnie dla ciekawskiego dziecka zadającego trudne pytania .
Jak widać na zdj. poniżej wspaniała pomoc dla mam montessoriańskich.


Książka pt" Pająki tkają sieć " nie tylko mówi o pająkach . Omawia też inne owady, robaki....
Opracowana w formie pytań , pytań jakie zadają ciekawskie dzieci . Odpowiedzi są równie zaskakujące i ciekawe jak owe pytania.


Cena 2,99 oraz możliwość wyboru tematu książki  jest dużym atrybutem. 

Maksa jak wiecie ostatnio fascynują pająki i  stąd tą książkę pierwszą przestawiamy. 
Następne tematy posłużą podczas naszej nauki przez zabawę i będą pomocą dydaktyczną dla babci :)

***


Oto kolekcja jaką udało nam się zdobyć !  :D

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.