Przejdź do głównej zawartości

Zawody

MĄDRA MYSZ przedstawia 
serię książek dla dziewcząt i chłopców .

Pierwsza seria pt. ZAWODY

Fakty dotyczące poszczególnych zawodów oraz związanej z nimi problematyki np. technicznej zaprezentowane zostały w pouczający i wesoły, bo w postaci zabawnych historyjek. Książki z tej serii rzetelnie wyjaśniają funkcjonowanie poszczególnych obszarów życia, np. organizacji lotniska czy gospodarki odpadami (mali chłopcy uwielbiają śmieciarki!). Wyposażone w fachowe szczegóły (a jednocześnie humorystyczne) ilustracje maszyn czy pojazdów przyciągną uwagę dziecka i utrzymają ją na długo.
Ulubione zawody - odpowiedzi na wiele pytań

Kilka książek o zawodach


Wspaniałym uzupełnieniem naszych książek
są puzzle o zawodach

Puzzle , dobieranki o zawodach

To nie jest takie łatwe jak się wydaje :)
  ***
 Serdecznie polecamy też inne serie Mądra Mysz
 Bardzo bliskie naszemu sercu

           seria : ZUZIA i seria : MAKS
  [ nasi fani doskonale wiedzą dlaczego :) ]

ZUZIA stała się w Niemczech szeroko znaną bohaterką, którą dziewczynki i chłopcy uwielbiają. Zuzia towarzyszy dzieciom w ważnych w ich życiu momentach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu i szkole, Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, czy pierwsza wizyta u lekarza. Kolorowe ilustracje Evy Wenzel-Bürger, cenione zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców, sprawiają, że te książeczki są idealnymi kompanami, gdy przychodzi czas na naukę pływania, jazdy na rowerze, pieczenie pizzy itp.
Przedstawiana na naszej stronie na FB ,
oraz inspiracja do pierwszego filmu Maksa.Maks to sympatyczny chłopiec, który, jak każde dziecko w jego wieku poznaje otaczający go świat i mierzy się z nowymi sytuacjami, jak utrata pierwszego zęba. Dzięki Maksowi dzieci uczą się zasad i prawideł w codziennym życiu, na przykład, jak zachować się w sytuacji, gdy zagaduje nas nieznajomy.
***
Kolejna seriia z cyklu MĄDRA MYSZ pt. 

MASZYNY I POJAZDY
"Maszyny i pojazdy" zaspokoją ciekawość każdego dziecka żądnego wiedzy o technicznych szczegółach najróżniejszych urządzeń. Cykl w pasjonujący sposób tłumaczy ich działanie, a wyposażone w fachowe szczegóły (i jednocześnie humorystyczne) ilustracje maszyn czy pojazdów przyciągną uwagę dziecka i utrzymają ją na długo.
***
Wszystkie książeczki możemy kompletować stopniowo , dobierać pasującą nam tematykę .
Towszystko sprawia , że mogą nam pomagać odpowiedzieć na trudne pytania przedszkolaka.
Poruszają ważne tematy z życia dziecka, takie jak pierwszy dzień w przedszkolu i szkole, pierwsza wizyta u lekarza....wzbogacają dziecka słownictwo i rzetelnie wyjaśniają  funkcjonowanie w poszczególnych obszarach życia. 
***Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )