Przejdź do głównej zawartości

Zawody

MĄDRA MYSZ przedstawia 
serię książek dla dziewcząt i chłopców .

Pierwsza seria pt. ZAWODY

Fakty dotyczące poszczególnych zawodów oraz związanej z nimi problematyki np. technicznej zaprezentowane zostały w pouczający i wesoły, bo w postaci zabawnych historyjek. Książki z tej serii rzetelnie wyjaśniają funkcjonowanie poszczególnych obszarów życia, np. organizacji lotniska czy gospodarki odpadami (mali chłopcy uwielbiają śmieciarki!). Wyposażone w fachowe szczegóły (a jednocześnie humorystyczne) ilustracje maszyn czy pojazdów przyciągną uwagę dziecka i utrzymają ją na długo.
Ulubione zawody - odpowiedzi na wiele pytań

Kilka książek o zawodach


Wspaniałym uzupełnieniem naszych książek
są puzzle o zawodach

Puzzle , dobieranki o zawodach

To nie jest takie łatwe jak się wydaje :)
  ***
 Serdecznie polecamy też inne serie Mądra Mysz
 Bardzo bliskie naszemu sercu

           seria : ZUZIA i seria : MAKS
  [ nasi fani doskonale wiedzą dlaczego :) ]

ZUZIA stała się w Niemczech szeroko znaną bohaterką, którą dziewczynki i chłopcy uwielbiają. Zuzia towarzyszy dzieciom w ważnych w ich życiu momentach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu i szkole, Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, czy pierwsza wizyta u lekarza. Kolorowe ilustracje Evy Wenzel-Bürger, cenione zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców, sprawiają, że te książeczki są idealnymi kompanami, gdy przychodzi czas na naukę pływania, jazdy na rowerze, pieczenie pizzy itp.
Przedstawiana na naszej stronie na FB ,
oraz inspiracja do pierwszego filmu Maksa.Maks to sympatyczny chłopiec, który, jak każde dziecko w jego wieku poznaje otaczający go świat i mierzy się z nowymi sytuacjami, jak utrata pierwszego zęba. Dzięki Maksowi dzieci uczą się zasad i prawideł w codziennym życiu, na przykład, jak zachować się w sytuacji, gdy zagaduje nas nieznajomy.
***
Kolejna seriia z cyklu MĄDRA MYSZ pt. 

MASZYNY I POJAZDY
"Maszyny i pojazdy" zaspokoją ciekawość każdego dziecka żądnego wiedzy o technicznych szczegółach najróżniejszych urządzeń. Cykl w pasjonujący sposób tłumaczy ich działanie, a wyposażone w fachowe szczegóły (i jednocześnie humorystyczne) ilustracje maszyn czy pojazdów przyciągną uwagę dziecka i utrzymają ją na długo.
***
Wszystkie książeczki możemy kompletować stopniowo , dobierać pasującą nam tematykę .
Towszystko sprawia , że mogą nam pomagać odpowiedzieć na trudne pytania przedszkolaka.
Poruszają ważne tematy z życia dziecka, takie jak pierwszy dzień w przedszkolu i szkole, pierwsza wizyta u lekarza....wzbogacają dziecka słownictwo i rzetelnie wyjaśniają  funkcjonowanie w poszczególnych obszarach życia. 
***Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.