Przejdź do głównej zawartości

Zima , a za oknem +10 :)

Brak zimy nam doskwiera.
Maks z nadzieją czeka na śnieżną zimę.
Na zabawę śnieżkami i zjazdy na sankach.
  
Kocha Królową Śniegu i zima z nią mu się kojarzy.

Teraz zapraszam na nasze zimowe zabawy .

Sensoryczne :

Edukacyjne :Plastyczne : 


I inne : 
***
Koniec wspomnień :) 

***Jak wiecie to tylko  niektóre nasze zabawy,
 ale wszystkie to tylko namiastka zimy.
Dzisiaj też zabawy , 
które tylko mają nam przypomnieć miłe chwile na śniegu. 


 Zegar wskazuje zimę , jako aktualną porę roku.
( Przypominamy sobie jakie mamy pory roku. Dziecko wskazuje właściwą i opowiada jakie są oznaki danej pory roku)


Opowiadamy o zabawach zimowych.
( Oglądamy ilustrację . Dziecko opowiada , rozwija słownictwo związane z zabawami zimowymi...)


Teraz czas na niespodziankę , pada styropianowy śnieg . To nie jest to co prawdziwy , ale zachwyt podobny . 
( Sprzęt sportowy - demonstracja)


Teraz mówimy o sportach zimowych. Łyżwy Maks już zna , bo bywamy na sztucznym lodowisku.


Sanki też Maks zna , pamięta jak rok temu jeździł na nich. Ten rok nas jeszcze śniegiem nie posypał , ale jeszcze nic straconego.


Narty , to prawdziwa niespodzianka . Jeszcze ich nie znamy.
Zaciekawiły Maksa ogromnie , skoki na nartach dziadek ogląda w telewizji. Maks w górach jeszcze nie był i okazji oglądać, a tym bardziej zjeżdżać jeszcze nie miał okazji.
***

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.