Przejdź do głównej zawartości

Zabawa w teatr :D
"ZABAWA W TEATR " , 

to tytuł książki i naszej zabawy. 
Szczególnie polecam wszystkim miłośnikom spektaklów teatralnych dla dzieci, nauczycielom przedszkoli i rodzicom pragnącym rozwijać wyobraźnię dziecka.

Maks uwielbia takie zabawy. Wieczorami zamiast czytania książki prosi o opowieść wymyśloną. Często sam podpowiada co się w naszym opowiadaniu wydarzy. Bardzo pomocne mogą być scenariusze , które pomogą w naszym domowym spektaklu. 

Opis:

Wspaniała zabawa w szkole, w przedszkolu i w domu. Książka zawiera 23 propozycje przedstawień opartych na utworach znanych i lubianych autorów, m.in. Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Danuty Gellnerowej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Marcina Przewoźniaka. Do każdej inscenizacji dołączono projekt rekwizytów lub kostiumów do samodzielnego wykonania. We wprowadzeniu zawarto cenne informacje na temat teatru, porady dla małych aktorów, przykłady ćwiczeń dykcyjnych, a także wskazówki dla nauczycieli i rodziców, ułatwiające zabawę z dziećmi w teatr. 

      seria: Centrum Edukacji Dziecięcej


  Podczas naszej zabawy pomocne będą pacynki, kukiełki, małe i duże.

  Polecam komplet ( lub postacie osobno) właśnie kupione w sklepie TIGER.

  Nasz zestaw do bajki " Czerwony Kapturek".


 Czyż nie są piękne?

 Działają na wyobraźnię dziecka .

 Maks od dawna uwielbia bajki i baśnie , czytane 

i wystawiane przez nas samych.

 Oto inne nasze przedstawienia teatralne , w których 

bohaterami są maskotki i pacynki paluszkowe :)
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.