Przejdź do głównej zawartości

Zabawa w teatr :D
"ZABAWA W TEATR " , 

to tytuł książki i naszej zabawy. 
Szczególnie polecam wszystkim miłośnikom spektaklów teatralnych dla dzieci, nauczycielom przedszkoli i rodzicom pragnącym rozwijać wyobraźnię dziecka.

Maks uwielbia takie zabawy. Wieczorami zamiast czytania książki prosi o opowieść wymyśloną. Często sam podpowiada co się w naszym opowiadaniu wydarzy. Bardzo pomocne mogą być scenariusze , które pomogą w naszym domowym spektaklu. 

Opis:

Wspaniała zabawa w szkole, w przedszkolu i w domu. Książka zawiera 23 propozycje przedstawień opartych na utworach znanych i lubianych autorów, m.in. Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Danuty Gellnerowej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Marcina Przewoźniaka. Do każdej inscenizacji dołączono projekt rekwizytów lub kostiumów do samodzielnego wykonania. We wprowadzeniu zawarto cenne informacje na temat teatru, porady dla małych aktorów, przykłady ćwiczeń dykcyjnych, a także wskazówki dla nauczycieli i rodziców, ułatwiające zabawę z dziećmi w teatr. 

      seria: Centrum Edukacji Dziecięcej


  Podczas naszej zabawy pomocne będą pacynki, kukiełki, małe i duże.

  Polecam komplet ( lub postacie osobno) właśnie kupione w sklepie TIGER.

  Nasz zestaw do bajki " Czerwony Kapturek".


 Czyż nie są piękne?

 Działają na wyobraźnię dziecka .

 Maks od dawna uwielbia bajki i baśnie , czytane 

i wystawiane przez nas samych.

 Oto inne nasze przedstawienia teatralne , w których 

bohaterami są maskotki i pacynki paluszkowe :)
Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )