Przejdź do głównej zawartości

Sensoryczna kostka edukacyjna
Polecam  drewnianą , solidną zabawkę manualną dla dzieci. 

Jest to kostka, która zawiera ciekawe ścianki:
- jedna to tablica do rysowania kredą, 
-druga labirynt dla różnych kształtów,
- trzecia koraliki służące za liczydło,
- czwarta to klasyczna gra- kółko krzyżyk ,
ale tu zamiast kółka i krzyżyka są owoce-jabłko i banan do układania.
- piąta , to pętla motoryczna .

Uczy koncentracji, manipulowania rączkami, kolorów, kształtów. Dziecko uczy się logicznego myślenia , porównywania, zdolności motoryki małej jak i koordynacji oko-ręka.

Moim zdaniem tego typu kostki drewniane są godnymi polecenia zabawkami sensoryczno - edukacyjnymi. Wszechstronność zabawki powoduje , że nie jest nudna . Rośnie razem z dzieckiem. Wspaniała zabawa dla rocznego malca jak i dla 4 latka . 

Prezentowana na zdjęciach kostka przeszła przez wiele rąk w przedszkolu. Ma ok. 6 lat i jak widać przy tak intensywnej zabawie nic się nie uszkodziła. Nie jest zniszczona , nie straciła kolorów. 

Zabawki drewniane dobrej jakości wyróżnia solidna budowa , estetyka , bezpieczeństwo.

Na rynku obecnie można spotkać wiele rodzajów dużych , drewnianych kostek manipulacyjnych

Serdecznie polecamy !

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.