Przejdź do głównej zawartości

Karty z figurami - pomoc MontessoriPomoc Montessori z figurami geometrycznymi , to zestaw figur w trzech wersjach.
1) Figury pełne , zamalowane
2) Figury obrys gruba linia
3) Figury obrys cienka linia


Zestaw figur geometrycznych jest wspaniałą pomocą w nauce geometrii.
Karty z figurami pełnymi służą do wprowadzenia w świat geometrii . Pozwalają poznać nazwy figur , małe dzieci bez problemu rozpoznają : koło, kwadrat , prostokąt , trójkąt , rąb, owal...Dodatkowo każda z figur jest przedstawiona w trzech wielkościach , co pozwala na naukę stopniowania .
Małe dziecko doskonale dopasuje kształt i wielkość przedmiotów ( np. na zdj .owoców) przez co udoskonali spostrzegawczość w wyszukiwaniu przedmiotów z otoczenia.

Natomiast karty z obrysem kształtu grubą linią , wspaniale pomagają w prowadzeniu palca po obwodzie poznawanej figury. Dziecko uczy się kształty przez wodzenie palcem , a następnie narysowanie danej figury na piasku , czy kartce.
Karty z cienką linią posłużą do zajęć dydaktycznych z dziećmi starszymi , oswojonymi z geometrią . Jako pomoc edukacyjna.

Nam karty towarzyszą od początku , bardzo są przydatne podczas nauki geometrii.Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )