Przejdź do głównej zawartości

Nauka Kosmiczna - Kontynenty


Mamy już własną Mapę Świata ,
" Pierwsze śliwki robaczywi", ale na razie wystarczy. Jak Maks opanuje lepiej wiedzę o kontynentach , to stworzymy dużą , solidną mapę już na lata.

Zdobywamy wiedzę o kontynentach jak wiecie już troszkę zabaw było o tej tematyce.
Obecnie troszkę abstrakcyjnej wiedzy jak dla świeżo upieczonego 4 latka . Czyli ustawienie kontynentów na mapie Świata. Odpowiednie miejsce, ustawienie orientacyjna odległość i nazewnictwo. To naprawdę nie lada wyzwanie .


Jak widać kontynenty są przyczepiane na rzepach , co pozwala poprawnie je umiejscowić . Jednak obrysu na planszy nie ma co jest dużym utrudnieniem .  
Maks  wskazany słownie kontynent musi odszukać i przypiąć. 


Umiejscowienie na mapie porównujemy z naszym globusem na piłce :D

***

Pomoce może nie są doskonałe , ale wystarczające.
A co najważniejsze za grosze :
- globus, z piłeczki gumowej cena 6zł
- paczka kolorowego filcu cena 7,50 zł

W przyszłości zainwsatujemy więcej i przed pójściem Maksa do szkoły stworzymy trwałą i dokładniejszą pomoc edukacyjną .

***

c.d.n.

Zapraszamydo poznania naszych postów o kontynentach: 

5) Europa II-Skandynawia

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.