Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczenie przez zabawę

Stymulacja przedsionkowi i przekraczanie linii środka,koordynacja ruchowa.Wspaniała zabawa nie tylko ćwiczenie rehabilitacyjne .
Dziś na profesjonalnym sprzęcie , ale można tak się bawić na zwykłej huśtawce. Polecam taką zabawę na huśtawce "bocianie gniazdo" nadaje się doskonale. 
Dziecko stymuluje układ przedsionkowi huśtając się , a przypinając klamerki ćwiczy przekraczanie linii środka. 
UWAGA!
Klamerki przypinamy tak jak na filmie prawą ręką do sznurka po lewej stronie i odwrotnie lewą ręką do sznurka po prawej stronie !


Nagrodą  dla Maksa jest rzucanie na huśtającej się huśtawce woreczkami "żabkami" do celu :)
Wspaniałe ćwiczenie na koordynację ruchową i celność .
Woreczki "żabki" do kupienia w sklepie Empis.pl, jak i cały zestaw pomocy i sprzętu do terapii SI , oraz rehabilitacji...Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )