Przejdź do głównej zawartości

Zabawy sensoryczneUpały minęły , można posiedzieć na kocyku na trawie . Dzisiaj zabawy sensoryczne z których się nie wyrasta. Z pewnością pamiętacie naszą owocową , pięknie pachnącą masę . Jak widzicie jeszcze w użyciu. Jednak po dzisiejszej zabawie straci swoją przydatność.
( Tu przepis na masę : http://kreatywnymaks.blogspot.com/2015/06/masa-kiwi-karambola.html )

Co dzisiaj mamy oprócz masy ? Mamy kolorowy ryż, muszle ,kamienie , troszkę jeszcze innych dodatków.I co jeszcze potrzebne ,łyżki,nabierki, szczypce, garnki , dzbanki i inne pojemniki....no , są też robale.
Letnie zabawy to może muszelki , a co z muszelek. W domu do wykonania różnych ozdób:ramek do wakacyjnych zdjęć , wazoników lub świeczników na wakacyjne pamiątki.
My dzisiaj na trawie układamy wzory , odbijamy muszelki na masie plastycznej.
Maks stworzył też kulę z masy i obkleił muszelkami. Chyba każdy znajdzie swój ciekawy pomysł.


Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Mała tablica sensoryczna

Tak jak wspomniałam w jednym z postów jestem strasznie zapracowana. Właśnie tworzę kilka tablic , dwie sensoryczne i jedną manipulacyjną.
Dzisiaj przedstawiam jedną z nich , najprostszą i najmniejszą . Drewniana tablica sensoryczna zawisła w naszej kuchni , maluszki zachwycone . Dochodzą do niej i sprawdzają faktury , które wzbudzają w nim ciekawość .
Dodatkowo wyryta jest fala , po której dziecko może wodzić paluszkiem . Jest też sznurek z kółkami ,które można przesuwać.
Tablicę wieszam czasami kółkami u góry .  Zmusza Olkę do  wyciągnięcia ręki i śledzeniu kółek przesuwanych po sznurki z jednej strony na drugą.Teraz kilka słów jak tablica została wykonana. 
Oczywiście podstawą jest duża drewniana płyta ,wyryty szlaczek w kształcie fali, kilka różnorodnych faktur i sznurek z koralami. Faktury  (od lewej )to : - folia gr

Silikonowe formy

Z pewnością pamiętacie , że ostatnio opętały mnie rzeźby wykonywane metodą utwardzania materiału. klik  Pierwsze rzeźby były gipsowe , taka rozgrzewka przed pracą w Powertex 'ie . Kolejnym etapem są tworzone własnoręcznie Formy popiersia  figur. Kupiłam dwa popiersia , wykonałam własną formę i...... tworzenie każdej z figur to oszczędność 40 zł .