Przejdź do głównej zawartości

Zabawy sensoryczneUpały minęły , można posiedzieć na kocyku na trawie . Dzisiaj zabawy sensoryczne z których się nie wyrasta. Z pewnością pamiętacie naszą owocową , pięknie pachnącą masę . Jak widzicie jeszcze w użyciu. Jednak po dzisiejszej zabawie straci swoją przydatność.
( Tu przepis na masę : http://kreatywnymaks.blogspot.com/2015/06/masa-kiwi-karambola.html )

Co dzisiaj mamy oprócz masy ? Mamy kolorowy ryż, muszle ,kamienie , troszkę jeszcze innych dodatków.I co jeszcze potrzebne ,łyżki,nabierki, szczypce, garnki , dzbanki i inne pojemniki....no , są też robale.
Letnie zabawy to może muszelki , a co z muszelek. W domu do wykonania różnych ozdób:ramek do wakacyjnych zdjęć , wazoników lub świeczników na wakacyjne pamiątki.
My dzisiaj na trawie układamy wzory , odbijamy muszelki na masie plastycznej.
Maks stworzył też kulę z masy i obkleił muszelkami. Chyba każdy znajdzie swój ciekawy pomysł.


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.