Przejdź do głównej zawartości

Nad polskim morzem


Jak przystało na prawdziwego baletmistrz , Maks przywitał się z morzem tanecznie.

Kolejna wakacyjna podróż , tym razem nad polskie morze do Dziwnowa.
Morze , piasek i lenistwo ....ale i troszkę dziecięcego szaleństwa. 


Najlepsze zabawy z tatą w piasku. Wspólne budowanie zamacnia więzi .


Adrenalina , którą Maks uwielbia . Jednak z mamą strach jest mniejszy , bezpieczniej.


Z taką ku nowym wycwanią , zmagamy się wspólnie z falą ...


Sensoryczne doznania , pokonywanie lęków . Liczy się zabawa .Dzieciom dużo do szczęścia nie potrzeba . Szalona zabawa , bliscy w pobliżu i troszkę szaleństwa.
Wesołe miasteczko , pełne dziwnych maszyn . Pełne ciekawych doznań i dzikich zabaw.Czas miło rodzinnie  płynie . To wszystko co robimy razem jest bardzo ważne ,umacnia nasze więzi i uczy wspólnego przebywania i wspólnej zabawy . 


Wspólne poznawanie Świata . 
Szkoda , że ten wakacyjny czas tak szybko mija .

Jeszcze   Międzyzdroje i powrót do domu....W Międzyzdrojach muzeum przyrody ...


Był czas na prawdziwe męskie, żołnierskie sprawy...Było też kolejkowe szaleństwo . Takie duże tory z Tomkiem , Maks też zapragnął.


Czas wakacji już mija pozostaną wspomnienia , oraz zdobyte doświadczenia. 

Podczas tegorocznych wakacji Maks przeżył górskie wędrówki i morskie lenistwo. 
Jakie wspaniałe rodzinne wspomnienia  :)
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.