Przejdź do głównej zawartości

Jungle Park - Teneryfa w oczach Maksa

Las Aguilas  , czyli Jungle Park to wyjątkowy ogród zoologiczny. 
Niezapomniane przeżycia , tunele,wiszące mosty, wodospady , laguny i ponad 500 gatunków zwierząt. Wspaniała roślinność przypomina prawdziwą dżunglę. 
Jednak zasłynęła z wspaniałych pokazów ptaków drapieżnych : 
orłów, sokołów i sępów.
Mniej popularny i mniej znany przez turystów ,
jednak naszym zdaniem godny uwagi !

Co nas zachwyciło ?

Ptaki swobodnie latają bezpośrednio nad głowami widzów , a nawet na nich siadają.
Pokaz jeden z najlepszych na świeci i on właśnie urzekł Maksa.

Nasz mały 5 latek trzyma prawdziwe drapieżniki  orła i dużą białą sowę .


sam rękaw do trzymania był ciężki , a tu jeszcze orzeł
Maks jednak dał radę , tylko orzeł rozłożył skrzydła bo taciłrównowagę :)

Biała sówka to prawdziwa modelka :)
Bilety :

dorośli 22 euro
dzieci (5-10) 13,50 euro
dzieci (3-4 ) 2 euro

Bilet rodzinny:
2 dorosłych + 2 dzieci 73 euro

Polecam kupno biletu łączonego 
Jungle Park+ Aquqlqnd 
doroli 34 euro 

Polecam Film !!!


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.