Przejdź do głównej zawartości

Wulkan


Maks nabywa wiedzę o wulkanie.
Pomogą mu w tym książki i piękne ilustracje.
Nie zapomnimy o doświadczeniu, czyli stworzymy wybuchający wulkan, a wszystko uwieńczy wyprawa na prawdziwy czynny wulkan Teide.


Dzięki książką Maks poznaje rodzaje wulkanów. 
Bardzo zafascynowała go lawa wydobywająca się z wnętrza Ziemi.


Rysowanie wybuchających wulkanów stało się Maksa obsesją , wulkany w mieście i na morzu ...
Przecież już niedługo zobaczy prawdziwy wulkan.


Przyszedł czas na eksperyment.
Maks musi zobaczyć na własne oczy jak lawa wypływa z wulkanu.
Teraz strach przed wyprawą na wulkan się pojawił . 
A jak wulkan wybuchnie podczas naszej wizyty ?
:)

Wulkan na który Maks się wybrał był wielki,piękny i kolorowy, ale........
Nie ma w nim lawy ,nic nie wybucha !
Maks chyba był troszkę zdegustowany inaczej go sobie wyobrażał .
I tak wygląda czynny wulkan ? :(


*

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.