Przejdź do głównej zawartości

Podczas lotuCzas wakacji i ciągle powtarzające się pytanie .
Co robić z dzieckiem podczas długich lotów ?

W wbrew pozorom lot z maluszkiem nie jest tak ciężki jak z przedszkolakiem .
Dziecko w wieku przedszkolnym ma duży problem aby usiedzieć na miejscu ,
a przy tym buzia mu się nie zamyka .

Z pewnością czas musimy zaplanować .
Choć jestem wrogiem siedzenia dziecka przy komputerze jednak ,
podczas podróży pozwala dorosłym na chwilę ciszy .

My zabraliśmy laptop do oglądania  bajek,tablet do gier, ciekawą nową książkę,ciekawą grę , kolorowanki  oraz pisaki kredki i ulubioną przytulankę.

Jeśli jest to pierwszy lot lub te loty są sporadyczne dziecko z zafascynowaniem spogląda przez okno.
Jednak dzieci częściej latające takie widoki już nie bawią .

Czas musimy umilić rozmową i częstymi zmianami zabaw .
Maks uwielbia fantazjować , czeka na nowe przygody podczas podróży i uwielbia przelewać na kartkę obrazy wyobraźni.
Tworzy w ten sposób swoją niepowtarzalną książkę.

Jednak gdy dorośli chcą chwilę się zdrzemnąć niezastąpiony jest tablet z grami lub ciekawa bajka.
Dziecko ogląda ,a my możemy się zdrzemnąć.

*

A wy macie jakiś swój sekretny sposób na długi lot ?Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.