Przejdź do głównej zawartości

Sensoryczne rury :D
Rury? Tak, to coś na wzór butelek sensorycznych. 
Bardzo przydatne dla mniejszych dzieci po 5 miesiącu życia. Rurki sensoryczne potrafią zająć dziecko na długi czas. Uczą obserwacji, pobudzają zmysł wzroku, dotyku  mniej słuchu.  
Do rury ( butelki , czy pojemnika) można wsypać dosłownie wszystko. Rurki mogą być kolorystyczne : wielobarwne lub jednobarwne. Tematyczne : pory roku, lub żywioły. Typu : natura, z różnymi nasionami, kamieniami, muszlami, kijkami... Z wodą , czy też z oliwką ...Chwyt kakiej rurki sprawi dziecku mniej problemu niż , chwyt butelki.

Dzisiaj prezentujemy wielobarwne , kolorowe rury.
Bez wody , czy oliwki.

A dlaczego rury, a niepowszechnie znane  butelki?

Wydaje mi się , że są bezpieczniejsze od butelek.

Rura - jest bardzo elastyczna można ją dość mocno wyginać. Najważniejsze jednak jest to, że jest dość gruba i elastyczna  ścianka ok.1,5 -2 mm . Takiej grubej i elastycznej rury dziecko nie przegryzie.

Końcówki rury zakończyłam nakrętką po kremie o takiej samej średnicy. Nakrętka jest przyklejona klejem termozgrzewalnym , właściwie nie do rozerwania. 

Rura, wąż gumowy przeźroczysty .
Średnica 3 cm , grubość ścianki ok. 1,5-2 mm.


Inny rodzaj rur zaprezentuję niebawem , przerwa spowodowana brakiem nakrętek :D

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.