Przejdź do głównej zawartości

Mała tablica sensorycznaTak jak wspomniałam w jednym z postów jestem strasznie zapracowana.
Właśnie tworzę kilka tablic , dwie sensoryczne i jedną manipulacyjną.

Dzisiaj przedstawiam jedną z nich , najprostszą i najmniejszą .
Drewniana tablica sensoryczna zawisła w naszej kuchni ,
maluszki zachwycone .
Dochodzą do niej i sprawdzają faktury , które wzbudzają w nim ciekawość .

Dodatkowo wyryta jest fala , po której dziecko może wodzić paluszkiem .
Jest też sznurek z kółkami ,które można przesuwać.

Tablicę wieszam czasami kółkami u góry . 
Zmusza Olkę do  wyciągnięcia ręki i śledzeniu kółek przesuwanych po sznurki
z jednej strony na drugą.
Teraz kilka słów jak tablica została wykonana. 

Oczywiście podstawą jest duża drewniana płyta ,wyryty szlaczek w kształcie fali, kilka różnorodnych faktur i sznurek z koralami.
Faktury  (od lewej )to :
- folia gruba wyczuwalna kratka
-gąbka gruba i bardzo miękka
-lustrzany papier
-mop kudłaty i włochaty
-papier ścierny
-futrzany ,mięciutki , kudłaty materiał 
-kawałek szorstkiej wykładziny.Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.