Przejdź do głównej zawartości

" Franklin "

Franklin sympatyczny żółw , bohater serii książek i filmów animowanych zagościł u nas na dłużej. 
Wspaniałych  przygód Maks słucha z przejęciem , dzisiaj znów wybiera 4 książki na dobranoc.
Wszystkie wspaniałe , wszystkie poruszają bardzo ważne sprawy z życia przeciętnego przedszkolaka. 
Postacie wykreowane przez autorki są wzorem nie tylko za dzieci , lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwolą znaleźć się w niełatwych sytuacjach. Dzisiaj czytamy " Franklin super bohater". Maks uwielbia super bohaterów z nadprzyrodzoną siłą . Jednak szybko się przekonał, że aby być super bohaterem nie trzeba siły nadprzyrodzonej. Wystarczy być miłym , uczynnym i chętnym do pomocy , a w oczach innych nawet mały Maks może stać się bohaterem. 
Wszystkie książki o Franklinie są bardzo ciekawe , Maks ma dylemat jakie wybrać , a  może tylko 4.
 Ciężki wybór :)

A czy wasze dziecko ma swojego super bohatera?
Czytacie książki o Franklinie ? Znacie ?

Jeśli jeszcze nie to polecamy , u nas już prawie cała seria ponad 20 książeczek i wszystkie wspaniałe !

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.