Przejdź do głównej zawartości

JaszczurkaJaszczurka , pamiątka z dalekiej podróży.

Kupiona z innych względów , jako pomoc dla dzieci z dysfunkcjami w zakresie
integracji sensorycznej SI.

Przeznaczona do używania podczas terapii w domu. Można ją zabrać ze sobą w podróż,
do kina , czy w gości. Wszędzie tam , gdzie  rodzice , czy opiekunowie mają kłopoty
z zapanowaniem nad trudnym zachowaniem dziecka. Przyjemny wygląd ( występują w różnej kolorystyce) , atłasowa w dotyku  powoduje , że dziecko traktuje jak swojego przyjaciela.

Dostarcza stałego docisku ( są o różnej wadze i wielkości )
 np.
 - pomaga w obniżeniu hiperaktywności,
 - sprzyja poprawie koncentracji
 - redukuje napięcia
 - wzmacnia świadomość ciała
 - i ogólną koncentrację.Maks uwielbia swoją jaszczurkę , często ogląda z nią telewizję i słucha bajek.


Jaszczurka jest wypełniona piaskiem wulkanicznym , zachowuje się podobnie jak mikro granulki szklane w kołderkach obciążeniowych.  Można prać ręcznie temp. ok. 30 stopni , po ocieknięciu wysuszyć na słońcu lub kaloryferze. Waga  jaszczurki prezentowanej na zdjęciu to 1,5 kg.
(jak wspomniałam waga i kolor , do wyboru)


Jak widać t.z.w. skrzywienie zawodowe się odzywa ,
nawet podczas urlopu funkcjonalnie oglądam prezenty :D

                                                                    ***
P.S.

Prezentujemy jako ciekawostkę , nie jako produkt handlowy !
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.