Przejdź do głównej zawartości

Elmer :)

Dzisiaj było w kratkę i w kropki. Czyli spotkanie z Elmerem. Spotkanie rozpoczęło się w księgarni "Skład Kulturalny" , ale w domku też się działo. Kolorowanie słonia w kratę podczas słuchania książki. Szukamy słonie w księgarni , kto znajdzie ich najwięcej. Teraz wyklejanka słoń własnej kompozycji. W domku czytamy nowe książki o Elmerku i pomponami wyklejamy słonika w ramce....Pasja książkami " Elmer słoń w kratkę " towarzyszy nam od dawna .
Latem też mieliśmy Elmer'owe szaleństwo.


Wybraliśmy się na spotkanie z Elmeram na "Targ śniadaniowy".
Jak zawsze było rewelacyjnie , pani w artystyczny sposób przedstawiła nam jedną z książek o słoniu w kratkę. Książki , puzzle, układanki, kolorowanki....zabawy nie było końca :
Po warsztatach zorganizowanych przez Grupa Wydawnicza Publicat S.A. , zjedliśmy pyszne śniadanie i Maks lizaka :)

Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )