Przejdź do głównej zawartości

" OLO BIOLOG"


Musimy się pochwalić , 
Maks otrzymał piękny prezent książeczkę pt." OLO BIOLOG".

Książka zawiera dedykację od autorki pani Iza Skabek dla Maksa. 
Radość była wielka , jak widać na zdjęciu  .


Kaiążka bardzo Maksowi przypadła do gustu .
Dlaczego?
Olo  uwielbia fantazjować , ma pieska i jest jedynakiem , 
identycznie jak Maks.

Szalone przygody z wymyślonymi przyjaciółmi przypadły mu do gustu .
Maks jak Olo postanowił być biologiem, 
 udaje profesora biologii  i obserwuje przez mikroskop. Po przeczytaniu książki do której gorąco zachęcamy , Maks popędził na podwórko.
Może tam znajdę jakąś gąsienicę jak Olo. 
Niestety gąsienicy nie było , ale znalazł mlecz.

Babciu na kwiatka usiadła pszczoła , a ten mlecz zmienił się w dmuchawce. 
Babciu ja  zostanę biologiem , nie tak jak Olo.

Jak pójdę do szkoły , będę opisywać swoje odkrycia .
I .......napiszę książkę  MAKS BIOLOG :)Za książkę bardzo dziękujemy !!!

Gorąco polecamy przygody ciekawskiego i pomysłowego Olka. 
 Niech książka  popchnie do uruchomienia fantazji i  odkrywania nowych ciekawych rzeczy.Dziękujemy!!!

https://www.facebook.com/izaskabekdladzieci

http://izaskabek.pl 


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.