Przejdź do głównej zawartości

Art Therapy , czyli kreatywne brudzenieZapraszam na kolejne zajęcia z Art Therapy.
Było już u nas podobnych zabaw wiele i pod różnymi nazwami.
Zwał jak zwał , ale najważniejsza jest dobra zabawa , swoboda wypowiedzi , kontakt bezpośredni ze sztuką i brak ograniczeń .
Tym razem zajęcia z farbami w przedszkolnym ogrodzie.

Co nam potrzebne prócz wyobraźni ?

Po pierwsze : 
- folia spożywcza ( dużo i najlepiej w dużych , szerokich rolkach )
- farby 
- pianka do golenia
U nas dodatkowo duży arkusz papieru , basen z ciepłą wodą do wstępnego umycia dzieci.

Folię naciągamy na drzewa w ogrodzie tworząc powierzchnię domalowania.
Na tackę wyciskam dużą ilość pianki do golenia i zabarwiam farbą.
Po co pianka do golenia?
Pianka pozwala zaoszczędzić farbę , a co najważniejsze dzięki piankowej farbie dużo łatwiej umyć dzieci.

Teraz zabawa zależy już od fantazji dzieci .


***

A tak bawiły się moje wnuczki na trawie .
Nowa obsesja dziewczyn
I jeszcze kilka filmików z plastyczno - sensorycznych zabaw Maksa 
Zapraszam na nasze podobne zabawy : 


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.