Przejdź do głównej zawartości

Masa piaskowaZabawa masami  plastycznymi to wspaniałe doznania dotykowe , ale też ćwiczenie małej  motoryki.

Jak wiadomo ćwiczenia palców i dłoni zaowocują w przyszłości podczas edukacji dziecka.


Masy plastyczne mają różną twardość , konsysncję ,kolor , zapach ( czasami smak).

 Dziecko jak wiadomo poznaje otaczający Świat przez dotyk i jest chłonne takich doznań

My dzisiaj przedstawimy naszą nową masę w dwóch odsłonach.

1) Masa piaskowa , bardzo zbliżona w dotyku do piasku kinetycznego. Jednak bardziej ziarnista i mniej plastyczna . 
Do wykonania takiej masy potrzebujemy dwóch składników. Piasku i pianki do golenia. Polecam piasek nie za drobny ( zwykły z piaskownicy) . Dobrze jak ziarenka piasku są wyczuwalne , dziecko doznaje wyjątkowych doznań dotykowych innych od mas tradycyjnych.


 2) Masa piaskowa , to ta sama co poprzednio . Dodajemy jednak oliwy i mąki pszennej. Olej nadaje elastyczności , a mąka twardości.  
Po wykonaniu takiej masy możemy wykonywć piękne babki, które zawsze wychodzą. Możemy je kroić nożem i są bardzo wytrzymałe.  
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.