Przejdź do głównej zawartości

Biedronka


Wiosna , więc zaczynamy omawianie owadów . W tym miejscu będę dodawać zdjęcia z naszych zabaw i naszej nauki o biedronce . Strona będzie rosła wraz z dziećmi  i potrzebą zaspokajania ich wiadomości.

Uproszczony schemat cyklu życia biedronki, nasza skrzynka o biedronce.


Dzieci poznają cykl życia biedronki . Pomaga nam tez książka o biedronce w której poznamy ciekawostki o tym owadzie.


Biedronka nie zawsze wygląda jak biedronka . Biedronki bywają też różne , nie tylko czerwone jak typowa siedmiokropka .


Insekty , karta kontroli i cienie owadów.
Karty do pobrania za FREE na blogu :  http://www.pinayhomeschooler.com


Szeregujemy kolejność cyklu życia , proste karty dla maluszka.


Typowe karty klamerkowe zastąpiłam piankowymi listkami. Bardzo trudna sztuka przypinania "malutkich " klamerek. Ćwiczenie małej motoryki .


Można też szeregować biedronki na liściach według wielkości .


Na zakończenie najmilsze zajęcie. Kolorujemy własne , wymyślone biedronki. 
Jak widać dzieci uwielbiają tęczowe biedronki.
Po wykonanej pracy nagroda ,naklejki biedroneczki.


***

Pliki z kartami do pobrania w grupie na FB:

oraz na Chomikuj.pl :
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.