Przejdź do głównej zawartości

Sensory Bottle - Butelki sensoryczne

Szykujemy dla maluszka butelki sensoryczne. 
Maks chętny do pomocy , bardzo je uwielbia. Kilka plastykowych butelek , a Maks proponuje co w środku.
 Wodne butelki sensoryczne najbardziej mu pasują. W pierwszej małe gumki recepturki i cekiny pięknie pływają w wodzie.Druga z hydrożelem i gumowe rybki w ostrych kolorach.
Trzecia woda i olej w czerwonym kolorze i jeszcze kilka cekinów.Czwarta butelka z kolorowymi pomponami i coś sypkiego , bo nie ma wody . Maks dorzucił kilka fasolek, maluszek się ucieszy. Butelki zaklejone klejem termozgrzewalnym , będzie bezpieczniej. 
Maluszki uwielbiają takie zabawy, toczą butelki i potrząsają . Zabawa bardzo uspokaja, a dziwne pływające przedmioty przyciągają ich ciekawość . 

Jednak Maks pozazdrościł i jedną butelkę pozostawił sobie .

Co do niej powkładał?Kolorowe szkiełka z metalową obwódką wsypał do wody , zakręcił butelkę i.....
.......pobiegł po magnes. 
Babciu pamiętasz jak czarowałaś , teraz ja tak potrafię ! :DTakie to były dzisiaj czary :D


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.