Przejdź do głównej zawartości

" Opowiadania dla dzieci według Shakespeare'a "


Przeglądając książkę ,Maks mówi " Tego to się najbardziej bałem" wskazując ilustrację do "Makbet'a"


Najwybitniejszym twórcą literatury angielskiej oraz największym reformatorem teatru bez wątpienia jest Wiliam Shakespeare. Cieszył się on sporą popularnością już za życia. Jego komedie i tragedie doczekały się inscenizacji na całym świecie. Wiadomo również, że wprowadził do języka angielskiego około sześćset słów. Książka Opowiadania dla dzieci według Shakespeare´a to pozycja jedyna w swoim rodzaju. Znalazło się w niej sześć adaptacji szekspirowskich dzieł: Wieczór Trzech KróliRomeo i JuliaBurza,Sen nocy letniejMakbet oraz Hamlet. Wszystkie z powodzeniem zostały dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka. Sięgając po lekturę, młody czytelnik nie pożałuje swojej decyzji. Wraz z bohaterami weźmie udział w miłosnej intrydze, rozegranej w tajemniczej Ilirii; będzie świadkiem nieszczęśliwej miłości Romea i Julii – nastoletnich przedstawicieli zwaśnionych rodów; zaobserwuje codzienne życie na wyspie, gdzie wypełniający polecenia Ariel manipuluje rozbitkami; podąży do gęstego lasu w ślad za zrozpaczonymi kochankami; przekona się o niebezpieczeństwie, jakie niesie z sobą żądza władzy oraz zdrada przyjaciół; wreszcie z zaciekawieniem prześledzi losy mieszkańców elsynorskiego zamku. Wszystkie adaptacje ukazują wartości, bez których niemożliwe byłoby ludzkie życie. Uwypuklone zostały uczciwość, prawdomówność, lojalność, miłość i wierność, natomiast napiętnowane: zemsta, złość, nienawiść, kłamstwo, chęć zysków oraz działanie egoistyczne. Warto nauczyć się bezbłędnego ich rozpoznawania, by w chwili zderzenia ideałów z rzeczywistością móc opowiedzieć się po stronie prawdy, dobra i piękna. By to osiągnąć, trzeba posiadać świadomość możliwości utraty wewnętrznego spokoju i poczucia sensu życia.Pięknie wydana książka Opowiadania dla dzieci według Shakespeare´a bez wątpienia trafi w gusta młodych czytelników. Napisana językiem przystępnym i całkowicie zrozumiałym przez dzieci i dorosłych, nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Duże i kolorowe ilustracje autorstwa Christy Unzner zdobią wszystkie bez wyjątku strony. Gruba i zarazem miękka w dotyku okładka pozwala na częste korzystanie z lektury, bez obawy o szybkie jej zniszczenie. Pełniąca rolę zakładki czerwona wstążeczka pozwala łatwo odnaleźć zaznaczony fragment. Uzupełnienie stanowi przedstawiona w ciekawy sposób biografia Wiliama Shakespeare´a, obejmująca jego życie i najważniejsze dzieła. Cytaty pochodzące z tekstów oryginalnych zostały zapisane kursywą. Wszystko to sprawia, że sięgnięcie po lekturę daje wiele radości, pogłębia wiedzę oraz uczy odpowiednich postaw i zachowań.( recenzja Danuta Szalejewska dla http://www.granice.pl )


Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Mała tablica sensoryczna

Tak jak wspomniałam w jednym z postów jestem strasznie zapracowana. Właśnie tworzę kilka tablic , dwie sensoryczne i jedną manipulacyjną.
Dzisiaj przedstawiam jedną z nich , najprostszą i najmniejszą . Drewniana tablica sensoryczna zawisła w naszej kuchni , maluszki zachwycone . Dochodzą do niej i sprawdzają faktury , które wzbudzają w nim ciekawość .
Dodatkowo wyryta jest fala , po której dziecko może wodzić paluszkiem . Jest też sznurek z kółkami ,które można przesuwać.
Tablicę wieszam czasami kółkami u góry .  Zmusza Olkę do  wyciągnięcia ręki i śledzeniu kółek przesuwanych po sznurki z jednej strony na drugą.Teraz kilka słów jak tablica została wykonana. 
Oczywiście podstawą jest duża drewniana płyta ,wyryty szlaczek w kształcie fali, kilka różnorodnych faktur i sznurek z koralami. Faktury  (od lewej )to : - folia gr

Silikonowe formy

Z pewnością pamiętacie , że ostatnio opętały mnie rzeźby wykonywane metodą utwardzania materiału. klik  Pierwsze rzeźby były gipsowe , taka rozgrzewka przed pracą w Powertex 'ie . Kolejnym etapem są tworzone własnoręcznie Formy popiersia  figur. Kupiłam dwa popiersia , wykonałam własną formę i...... tworzenie każdej z figur to oszczędność 40 zł .