Przejdź do głównej zawartości

Ciastolina inaczej :)

Pierniki z ciastoliny na choinkę :)


Wspaniale wyglądają jako ozdoba , a tych prawdziwych nam szkoda .
Robimy pierniki z ciastoliny.
Pachną czekoladą , ale można dodać troszkę przyprawy korzennej i będzie zapach  pierników.
Ozdobimy zawiesimy na kokardkach , nasza choinka będzie smacznie wyglądała:)

Potrzebne produkty :
-mąka
-sól
-olej
-gorąca woda
-kwasek cytrynowy
-kakao  lub cynamon ( jako barwnik )

Dokładny przepis na domową ciastolinę znajdziecięTU :
http://kreatywnymaks.blogspot.com/2015/07/ciastolina.html


Składniki są  zabieramy się do pracy .


Mieszanie jest banalnie proste . Maks sam zabiera się d pracy. 


Na pierwszy ogień idzie mąka , dużo mąki ...


Kakao zabarwi nam pierniki , będą jak prawdziwe.


Olej , kwasek cytrynowu i wszystko wymieszać 


Maks mocno ugniata rączkami i zajęcia sensoryczne mamy zaliczone.
    

W tym miejscu przyda się pomoc dorosłych . Ugniecione ciasto wkładamy do garnka i szybko mieszając podgrzewamy . Ciasto stanie się badziej elastyczne.


Kilka razy zagniatamy i  pozostawiamy do wystygnięcia . 
Teraz już można zacząć zabawę .


Wycinamy pierniczki. 


Teraz tylko ozdobimy tak jak prawdziwe pierniki , lukrem i cukierkami .


Fantastycznie nam wyszły  , niczym sięnie różnią od prawdziwych .
Jednak wytrwają do gwiazdki i nikt ich nie zje :0


Wszystkie przepisy na naszej stronie FB :)
Zapraszamy !!!

***
Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.