Przejdź do głównej zawartości

Cykl wzrostu fasoli


Idzie wiosna i jak wiosną najlepszy czas na obserwację roślin. 
Dzięki pięknej książce dla młodszych dzieci " Gospodarstwo i życie na wsi " wyd. OLESIEJUK, możemy poznać jak wygląda życie na wsi. Dowiemy się jakie człowiek ma korzyści z hodowli zwierząt i jakie prace wykonuje na wsi. Dzisiaj mówimy o fasoli , poznamy jej budowę . Będziemy obserwować cykl wzrostu i nasze obserwacje zapisywać . I tak powstała nasza książka pt " Fasola" :)

Pobrano z: http:http://www.sklep.educarium.pl/educarium.php?section=1&kategoria=20&p=1&subkategoria=123&produkt=16694
reszta źródło nie znane 
  
Książka naszego pomysłu , ale zawarte w niej rysunki pobrane z różnych stron internetu.
Jednak całość zawarta w jednym miejscu , bardzo ułatwia naukę . 

źródło nieznane 
Zapraszam też na nasz eksperyment fasolkowy :)
http://kreatywnymaks.blogspot.com/2015/04/fasolka.html

Krótki filmik - Wzrost fasoli

***

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.