Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy Dzień Książki dla DzieciDzisiaj 2 kwietnia 2016 przypada Dzień Książki dla Dzieci .
Jest to najlepsza okazja do przypomnienia o czytaniu dzieciom książek .
Kiedy zacząć ?
Jak najwcześniej , dziecko już w pierwszych dniach życia uwielbia słuchać głosu matki.
Jeśli mama od pierwszych dni życia maleństwa będzie  wieczorem czytać n.p.
rymowanki , wierszyki...
Dziecko z utęsknieniem będzie na nie czekać.
Z wiekiem zamienimy wierszyki w bajki i opowiadania , które rozbudzą fantazję dziecka i słowotwórstwo. Takie czytanie to już tylko krok do czytania książki samodzielnie przez dziecko.
Nasz maluszek wyrośnie na kochającego książki człowieka.

Z okazji Dnia Książki dla Dzieci
przypominamy kilka naszych postów o książkach. 

Jak pamiętacie uwielbiamy serię książek " Słoń Elmer",
a oto jeden z naszych postów :

Książki z serii "Martynka", tak uwielbiane przez dziewczynki .


A może coś dla chłopców ?
" Jak pokonać duchy ?"


lub 
"Jak pokonać pająki ?"


A może książka dla każdego ,
dla dziewczynki i chłopca 


oraz
ulubione przez Maksa pociągi 


Książek w naszych postach znajdziecie dziesiątki, ciężko w jednym miejscu je przypomnieć .
Towarzyszą nam podczas nauki i zabawy ,
podczas codziennego dnia.
Jednak zawsze jest nam ich mało !

TU:
na stronie Pinterest znajdziecie niektóre z nich :


***

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.