Przejdź do głównej zawartości

Mata do działań matematycznych z perłamiWakacje w pełni , ale czasami warto przypomnieć sobie niektóre zadania.
Dzisiaj mata matematyczna do działań z perłami. Liczymy 0-100 :)

Matę wykonałam z trzech kolorów filcu , podzielona na 4 części ,
( od lewej ) jedności , dziesiątki, setki , tysiące.

Nas dzisiaj interesują jednak dwie pierwsze jedności i dziesiątki.
Pomocne do pracy będą złote perły i karty do liczenia.


Jak widać na zdjęciu powyżej , najpierw przeliczamy jedności .
Jest to już łatwe ćwiczenie dla Maksa , dlatego wykonuje je bardzo chętnie.

Po małym przypomnieniu wchodzimy w drugi etap dziesiątek.Jak widać po minie Maksa na zdjęciu wyżej , liczenie dziesiątek nie jest trudne.
Dzięki łatwemu przekazowi z pomocą maty i pereł dziecko szybko rozumie zasady liczenia.
Maksa duma rozpiera jak szybko pojął zasady .
Jeśli sukces łatwo przychodzi , dziecko z chęcią się uczy.

Mamy już za sobą terminologię liczb 11-99 .


Zaczynamy dodawanie z perłami .Maks jeż rozumie zasady , teraz czas na utrwalenie.


Jesteśmy na poziomie dodawania do 100 , jednak Maks już jest ciekawy co będzie dalej...


Zafascynowały go wielkie cyfry.
Teraz pozostanie powtarzanie ,przeliczanie , dodawanie na cały rok nauki :)

***

W tym miejscu pozwolę sobie na przypomnienie , 
co robiliśmy z matematyki rok temu :


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.