8/06/2015

Ocean sensory playLato , więc tematyka morska w naszych zabawach sensorycznych.
Zabawy w pudle sensorycznym już są mniej interesujące , Maksiu rośnie.
Stworzyliśmy sobie naszą małą, domową , Salę Doświadczania Świata.
Znajduje się pod stołem w jadalni . Potrzebna folia , dużo foli . My kupujemy folię budowlaną jest mocna i bardzo długa. Jak widać pod spód stołu nakleiłam folię z przywiązanymi paskami całość zakryłam dużym kawałkiem foli. Delikatnie włączony wiatrak , porusza paskami foli jak morski wietrzyk. Dla wzmocnienia doznań wzrokowych pozawieszałam na zewnątrz choinkowe białe lampki.
Piasek  własnego wykonania, muszle , gumowe zwierzęta morskie i latarnia. 
Wszystko co może nam się kojarzyć z morzem.
Zabawa piaskiem, robienie babek, odciskanie muszli na piasku, układanie i kopanie . 
Dziecko samo stworzy własny podwodny Świat lub plażową zabawę . 


Magiczne miejsce pełne świateł , kolorów, faktur  o morskiej tematyce. W tle muzyka z odgłosami podwodnego świata , lub relaksujące dźwięki. To wszystko wspaniale stymuluje zmysły dziecka, pobudza fantazję , koncentrację, relaksuje, wycisza, pozwala mile spędzić czas w poczuciu bezpieczeństwa.


Takie zabawy szczególnie polecam dzieciom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami lub zaburzeniami. Dla dzieci z trudnościami  adaptacyjnymi i z nadpobudliwością, zabawa  pozwala na stymulowanie w domowych warunkach wszystkich zmysłów ,wytworzenie kompensji i doprowadzenie do integracji sensorycznej , czyli poznania Świata wszystkimi zmysłami.***

Polecam też nasze inne letnie zabawy sensoryczne :