Przejdź do głównej zawartości

Dinozaury , Ziemia , Kosmos :)


To trzy najciekawsze dla Maksa tematy. Dlatego dzisiaj prezentujemy z skąd czerpiemy wiadomości.
Niejednokrotnie pokazujemy różne książki , nie jest to blogowa promocja , lecz książki naszym zdaniem godne polecenia. 
Wszystkie książki z cyklu sekrety i tajemnice wydawnictwa Damidos są bogato ilustrowane. Zawierają mnóstwo rzetelnej wiedzy i ciekawostek .


Pierwsza pt " Dinozaury" zafascynowała Maksa ogromnie.Opisane są najciekawsze z dinozaurów ,
jak żyły , jak wyglądały, co jadły...przy każdym z nich jest jakaś ciekawostka o tych "wielkich jaszczurach".

  Druga książka pt " Ziemia "  opisuje pięknie dzieje naszej błękitnej planety. Jak powstała, jak powstały kontynenty, co to są wulkany, lądy i oceany, wszystko o klimacie , atmosferze i o środowisku.  Pięknie obrazowo i rzetelnie wyjaśnia różne zjawiska na naszej Ziemi ( np. Opady). Książka przyda się nam na lata , w szkole jeszcze z niej będziemy korzystać. 
 Trzecia książka pt" Kosmos" jak z nazwy wynika jest o Kosmosie. Maks już od dawna zadaje wiele pytań na temat Kosmosu , bardzo go intryguje. Wielokrotnie przedstawialiśmy nasze zabawy w Planety. Teraz naszą wiedzę możemy pogłębić, a dzięki pięknym i przejrzystym ilustracją unaocznić .
Książka szczegółowo opisuje każdą z planet układu słonecznego . Dowiadujemy się mnóstwo rzeczy o Wszechświecie , Galaktykach , wspomnianych już  Planetach...Jak jest zbudowane słońce i jak planety... Cała książka jest świetnym uzupełnieniem treści zawartych w programie nauczania.

 ***

P.S.
Opis nie jest reklamą książek , jedynie naszą prywatną rekomendacją .
Nasz blog nie zarabia na reklamie ( chociaż Google AdSense mamy włączony).


Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.