Przejdź do głównej zawartości

Dinozaury , Ziemia , Kosmos :)


To trzy najciekawsze dla Maksa tematy. Dlatego dzisiaj prezentujemy z skąd czerpiemy wiadomości.
Niejednokrotnie pokazujemy różne książki , nie jest to blogowa promocja , lecz książki naszym zdaniem godne polecenia. 
Wszystkie książki z cyklu sekrety i tajemnice wydawnictwa Damidos są bogato ilustrowane. Zawierają mnóstwo rzetelnej wiedzy i ciekawostek .


Pierwsza pt " Dinozaury" zafascynowała Maksa ogromnie.Opisane są najciekawsze z dinozaurów ,
jak żyły , jak wyglądały, co jadły...przy każdym z nich jest jakaś ciekawostka o tych "wielkich jaszczurach".

  Druga książka pt " Ziemia "  opisuje pięknie dzieje naszej błękitnej planety. Jak powstała, jak powstały kontynenty, co to są wulkany, lądy i oceany, wszystko o klimacie , atmosferze i o środowisku.  Pięknie obrazowo i rzetelnie wyjaśnia różne zjawiska na naszej Ziemi ( np. Opady). Książka przyda się nam na lata , w szkole jeszcze z niej będziemy korzystać. 
 Trzecia książka pt" Kosmos" jak z nazwy wynika jest o Kosmosie. Maks już od dawna zadaje wiele pytań na temat Kosmosu , bardzo go intryguje. Wielokrotnie przedstawialiśmy nasze zabawy w Planety. Teraz naszą wiedzę możemy pogłębić, a dzięki pięknym i przejrzystym ilustracją unaocznić .
Książka szczegółowo opisuje każdą z planet układu słonecznego . Dowiadujemy się mnóstwo rzeczy o Wszechświecie , Galaktykach , wspomnianych już  Planetach...Jak jest zbudowane słońce i jak planety... Cała książka jest świetnym uzupełnieniem treści zawartych w programie nauczania.

 ***

P.S.
Opis nie jest reklamą książek , jedynie naszą prywatną rekomendacją .
Nasz blog nie zarabia na reklamie ( chociaż Google AdSense mamy włączony).


Popularne posty z tego bloga

Miało być ekstra , a wyszło jak zawsze

Taki stos ciastolin przygotowała babcia dla Zuzi i Maksa :)
Jednak miało być coś ekstra. Kupiłam barwniki spożywcze złoty i srebrny , podekscytowana przystąpiłam do pracy ,ale.... Zamiast złotego wyszedł bladożółty , zamiast srebrnego zwykły biały ...:(
* Tak było ze złotym , zachwyt nadzieja i NIC...:
Druga próba ze srebrnym i znów klapa...:Wszyscy zawiedzeni ,teraz babcia musi poprawić humor dzieciakom . Szybko zabieram się za produkcję ciastoliny ... ....kilka kilo mąki i.....

Wielkie kule ciastoliny stygną ,jeszcze troszkę wygnieciemy . Każda kula podzielona na ćwiartki i lądują w woreczkach .
Zuzia i Maks wędrują do domku ze sporym zapasem ciastoliny , z każdego koloru dwa woreczki i duża siatka się uzbierała.
A miało być tak ekstra...:(

****
Przepis na naszą  ciastolinę znajdziecie n.p .:  ( TU )
Miłej zabawy , a nasza ciastolina pójdzie z dziećmi do przedszkola !

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Piasek kinetyczny

Gdy przyjdą zimne lub deszczowe dni ,  nawet w Święta odrobina piasku przyda się do zabawy. Pierwsza zabawę  zaczyna Ola ,  później reszta dzieciaków .
Przepis na domowy piasek znajdziecie   ( TU )