Przejdź do głównej zawartości

Europa II- Skandynawia

Zapewne pamiętacie nasze zabawy edukacyjne w kontynenty. Dziś ciąg dalszy , rozszerzamy naszą wiedzę o Europie.
Maks już doskonale wie ,gdzie na mapie Świata jest Europa .

Podczas nauki bardzo przydatne są nam : książki, puzzle i piosenka :)
https://www.youtube.com/watch?v=Z5XgoqzxngI


Zabawę rozpoczynamy piosenką , która pozwoli łatwiejzapamiętać nazwy kontynentów .

Tekst:


"Nasza kula ziemska siedem lądów ma,
nazwy im nadano, kontynenty każdy zna.

Jest wśród nich Afryka, to zielony ląd,
a wyżej Europa, my jesteśmy stąd.

Nasza kula ziemska siedem lądów ma,
nazwy im nadano, kontynenty każdy zna.

Jest wśród nich też Azja, to największy ląd,
a niżej Australia, tam kangury są.

Nasza kula ziemska siedem lądów ma,
nazwy im nadano, kontynenty każdy zna.

Są też Ameryki, koleżanki dwie,
Południowa i Północna tak trzymają się.

Nasza kula ziemska siedem lądów ma,
nazwy im nadano, kontynenty każdy zna.

Jest też Antarktyda, zimny śnieżny ląd,
na niej są lodowce i pingwiny są."
Maks i jego Świat według Montessori
Poznajemy kontynenty i szukamy Europy
Pierwszym Europejskim krajem jest nasz kraj ojczysty Polska , dziś już go nie będziemy omawiać . Odeślemy was do naszego odrębnego postu : http://kreatywnymaks.blogspot.com/2015/01/europa-polska.html. Zapraszamy też na posty o Maksa rodzinnym mieście Poznaniu, których kilka znajdziecie na blogu.

Pozostałe kraje europejskie będziemy omawiać w skrócie , na tej stronie . Czasami będzie to nie osobna nauka o kraju lecz  regionie np. kraje Skandynawskie . Wszystko zależy od zainteresowań Maksa . Nasza nauka przez zabawę ma być przyjemnością i podążać za dzieckiem .

***
Po krótkim wstępie zapraszamy do EUROPY :)

Zapraszamy do krajów skandynawskich Szwecji, Danii, Finlandii , a szczególnie do Norwegii.
Nasza wyprawa będzie bardziej bajkowa , a naszym przewodnikien będzie wiking o dobrym sercu Toppi.


Poznamy też piękne baśnie norweskie oraz straszne  trole . 


Cała nasza wiedza będzie nie tylko bajkowa . Podczas zabawy poznamy nowe związane ze skandynawią słowa , obyczaje ,ludzi,  przyrodę ,klimat...a co najważniejsze kraje.

Maks poznał Skandynawię , tajemniczą i mrożną .Urzekła go nie tylko pięknem lasami, klifami czy ciekawą historią . Najbardziej spodobały się Maksowi baśnie i legendy skandynawskie.

Byliśmy też na paradzie elfów korzystając z zaproszenia konsula honorowego Fillandii .
http://kreatywnymaks.blogspot.com/2014/12/parada-elfow-w-poznaniu.html


***
c.d.n.

Zapraszamydo poznania naszych postów o kontynentach: 

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.