Przejdź do głównej zawartości

Wiedza ważnaWedług metody montessori Maks określi swoje miejsce w Świecie .
- JA -Maks
- Mój Dom
-Moje Miasto
-Moje Województwo
-Mój Kraj
-Mój Kontynent
-Mój Świat ...Z pewnością pamiętacie nasze pierwsze rozmowy o Świecie , o Europie i o Polsce...Używaliśmy już tam naszch kół montessoriańskich do określenia Maksa miejsca na Ziemi.
........

Dzisiaj nasze koła uzupełniamy , doklejając znane symbole , miejsca, flagi, budynki...


Niektóre z europejskich krajów już są nam dobrze znane , i flagi tych krajów Maks rozpoznaje.


O Świecie już też sporo wiemy i wciąż naszą wiedzę pogłębiamy.
Zapraszamy do poszukania postów https://www.pinterest.com/kasia63/word-%C5%9Bwiat


Po krótkim przypomnieniu utrwalamy wiedzę podczas prostych zadań .
Rebusy i kolorowanki są wspaniałym sposobem utrwalenia .


Szukamy drogi do najstarszej osady w Polsce , w Biskupinie.


Maks pomaga koziołkom dotrzeć na Ratusz Poznański 


Jak mówi legenda ,  Lech założył pierwszy gród w miejscu ,które wskaże orzeł.
 Maks zaznacza to miejsce .


Tu zakreślamy znane nam symbole Poznania.


To herb Poznania , miasta w którym  Maks mieszka i kocha .
Tu zapraszamy na naszą relację Poznań w oczach Maksa http://kreatywnymaks.blogspot.com/2015/06/poznan-w-oczach-maksa.htmlSzukamy Poznania na mapie Polski .


Poznajemy sąsiadów Polski .


Jeszcze raz herb Poznania i poznański Ratusz , odnalezione wśród innych symboli Polskich miast.

***

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.