Przejdź do głównej zawartości

Masa wiśniowa


Zabawy sensoryczne nas nie opuszczają , chyba się z nich nie wyrasta.
Nie tylko poprawiają motorykę ręki , ale też działają relaksująco.

Ponownie zapraszam na dobrze już znaną masę owocową.
Olejek do kąpieli z Rossmann'a i skrobia ziemniaczana.
Seria olejków do kąpieli nas urzekła zapachem , dziś cały dom pachniał wiśniami.


Samo przygotowanie masy , to duże wrażenia sensoryczne. Masa lejąca, klejąca z czasem twarda, połączona z pięknym owocowym zapachem. . Do tego miła i aksamitna , skrobia ziemniaczana. Prawdziwa uczta sensoryczna dla naszych zmysłów.Już się nie klei , ale wspaniale przelewa przez palce. Powstają niesamowite wzory.
Po krótkiej zabawie , Maks znów dodaje skrobi ziemniaczanej. Wyrabia , aż uzyska odpowiednią masę do zabawy.
Teraz już można robić babki, kule, węże...ciąć i ugniatać.


Masa ma też jeszcze jedną zaletę , łatwa do sprzątnięcia.
Ręce wystarczy umyć wodą ( płyn jest w masie). Ubrania strzepnąć , a przy bardzo dużych zabrudzeniach przepłukać.
Większe okruchy ze stołu i podłogi zgarniam papierowym , suchym ręcznikiem .
Później samą wodą wystarczy przetrzeć stół i podłogę.

Polecam , godzina sensorycznej zabawy wyciszy i uspokoi dziecko.
Prawdziwe dobrodziejstwo dla zmysłów.

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.