Przejdź do głównej zawartości

biel i sensory :)Idąc dalej tematem sensorycznego pudełka. 
Mamy dzisiaj ochotę na biel. Muszle i piasek były , lód się mrozi na inne zajęcia. Co tu na biało wrzucić do pudełka?

Maksiu uwiebia szklane kule i kamienie. Są śliczne, przezroczyste i białe . Okrągłe kulki różnej wielkości i płaskie szklane , urocze kamienie.
Co dalej piasek już był :( RYŻ , biały ryż , fasola , pestki dyni , to nasza baza.Do tego nasze kulki, kule i kamienie . Maksiu zachwycony pudełkiem.


 Czyż nie wygląda bajecznie ?


Oj, mamy przecież nasze białe sensoryczne kule ( kule ozdobne z kwiaciarni!)


Tak , kule byly dopełnieniem . :)


Pudełko gotowe!!!

Ale najlepsze jeszcze przed nami. Dla Maksie najlepsze nie jest dobieranie elementów , nie mieszanie w pudełku. 
Maksiu uwielbia segregować , po prostu sprzatać . Dziwne to , ale uwielbia układać i sortować wszystkie elementy. Jest do tego zachęcany piosenką , którą nauczył się w Klubie Maluszka.

" Każde dziecko po zabawie,
bałaganu nie zostawi.
Misia na półkę , klocki do szafki,
I sprzatniete są zabawki.
......."

Maksiu i babcia zadowoleni , a jakie wspaniałe ćwiczenie miały Maksia PALUSZKI.

:)

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.