Przejdź do głównej zawartości

"Leniwa Ósemka "

 "Leniwa Ósemka "DennisonaWspominałam już kiedyś, że moim ulubionym szlaczkiem jest tzw. leniwa ósemka z programu ćwiczeń poprawiających sprawność umysłową Paula Dennisona. Podstawą metody Dennisona są ruchy naprzemienne, które mają doskonały wpływ na koordynację pracy półkul mózgowych (m.in. z tego powodu tak ważne jest, aby dzieci długo i dużo raczkowały, nawet wtedy, kiedy już od dawna nieźle chodzą. Pomocne jest robienie torów przeszkód, np. z tunelem i zachęcanie dziecka do zabaw "w parterze"). Dennison proponuje też serię ćwiczeń na przekraczanie linii środka. Ćwiczenia te opierają się na schemacie symbolu nieskończoności. Jednak jak zachęcić małe dziecko do robienia takich ćwiczeń, nie dając mu poznać, że to jest ważne i chciałoby się, aby jak najwięcej wodziło wzrokiem i ręką po konturze leniwej ósemki? Ja wymyślam ciekawe zabawy, które opierają się właśnie na tym schemacie. Synek dostał na imieniny od moich rodziców drewnianą kolejkę z torami. Bardzo nas ta zabawka ucieszyła - synka, bo kocha pociągi i do kolejki, którą już ma, dołączył nową, w dodatku obie pasują do rozstawu torów, które synek dostał. Mnie najbardziej ucieszyły właśnie te tory. Tak je poskładałam, żeby stworzyć kształt leniwej ósemki i synek chętnie jeździ po wytyczonym przeze mnie szlaku. Podoba mu się ten układ, bo pozwala, aby pociągi przejeżdżały raz pod mostem, a raz górą. Pilnuję tylko, żeby zabawa odbywała się we właściwym kierunku i żeby synek nie koślawił kolan, a resztę pozostawiam jego inwencji.
Nie zawsze wychodzi , ale ja mam dopiero dwa latka :)

Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.