Przejdź do głównej zawartości

Francja


My mamy to szczęście  ,że niedaleko Poznania znajduje się  DELI Park.
Natomiast w DELI Parku , znajduje się miniatura Wieży Eifla, 
nie musimy jechać do Paryża aby ją zobaczyć.

Po takim spacerze w dzieciach budzi się ciekawość . 
Gdzie leży Francja ?
Gdzie na mapie znajdziemy Paryż ?
Co ciekawego znajduje się we Francji?
Na te i inne pytania w bardzo prosty sposób spróbuję dzieciom odpowiedzieć :D 


Nasze rozmowy o Francji rozpoczynamy odnalezieniem Europy na mapie Świata.
Już Maks wie , że Polska i Francja są w Europie . 
Teraz poznamy symbole Francji , bo każdy kraj posiada odmienne symbole . 
Każdy kraj ma własny hymn, flagę i godło. Wspomniałam też o bardzo popularnym symbolu o Kogucie . :)
Kogut - Coq był symbolem Galli, teraz jest na pieczęci państwowej i jest symbolem sportowców.Kolejną grupę symboli związaną z Francją , są symbole populistyczne łączone z symbolami codziennymi. 

Takimi symbolami dnia codziennego będą : bagietka, francuskie sery, Francuskie perfumy, potrawy takie jak żabie udka , ślimaki. Francja kojarzy nam się ze sławnymi artystami.
Maksa urzekła jednak symboliczna postać mieszkanki Francji w berecie i z koszykiem bagietek.

Francja posiada też architektoniczne symbole , poznaliśmy kilka z nich.
Pierwszy , najbardziej charakterystyczny ,to wież Eiffela,katedra Notre-Dame ,bazylika Sacre-Coeur,
Łuk Triumfalny...


Szukaliśmy z pośród innych mieszkanek Europy naszej Francuzki, 
Maksa urzekła.
Zadania o tematyce francuskiej też pozwolą utrwalić naszą wiedzę.Popularne posty z tego bloga

Wielkanoc się zbliża

Przygotowania Wielkanocne czas zacząć , te domowe i te przedszkolne. Babcia wycina...wycina ...wycina zajączki. Pomysłów na nie jest wiele :
-biało-czarne obrazki dla maluszka  - kicające zające na przedszkolnym oknie - pastelowe zajączki  w ramkach  - a może tak jak na pierwszym zdj. laminować i zawiesić na drążku ....
Pomysłów może być wiele . A może ktoś szablon szuka ? Proponuję moją ulubioną stronę do papierowych szaleństw  Canon Creative Park TU . ( a TU bezpośredni link do naszych zajączków )
Miłej zabawy !!!


Rzeźba kota techniką " paper mache"

Dzieci rosną i czas na bardziej skomplikowane zajęcia plastyczne. Bez strachu , to nie jest takie trudne. Jednak "paper mache" wymaga troszkę skupienia i cierpliwości. Bardzo recyklingowa metoda , angażująca wyobraźnię dziecka.


Potrzebne materiały: -klej wikol -taśma malarska -stare gazety,papiery, rolki po papierze , balony .... -farby ( najlepiej akrylowe) i wszystko co podpowie wyobraźnie 


My mamy duże styropianowe jajo,kawałek drutu ,taśmę malarską ,wikol i białe kartki... Co można z tego zrobić ? Maks stwierdził ,że kota lub króliczka... Padło na kota ! Podczas tworzenia formy potrzebna jest pomoc babci ...później już mniej . ( przypomnę , że już kiedyś w podobny sposób Maks   robił bałwana [ tu] i pinate [ tul] )
Kształt kota już powstał wszystko wzmacnialiśmy i formowaliśmy dzięki taśmie malarskiej. Następny etap oklejenie formy kawałkami papieru przyklejonymi na rozwodniony wikol. Po wyschnięciu na drugi dzień wystarczy już tylko pomalować.  Teraz wszystko zależy od…

Kurka

Pamiętacie wczorajszy post Wielkanocny ? Dziś kolejna wycinanka pobrana z Canon Creative Park TU. Tym razem kurka :) do pobrania TU Już ponad trzy lata temu polecałam stronkę , prezentując : -mobilny Układ Słoneczny klik  -karty z dopasowaniem cieni klik -karty ze zwierzętami klik - czy dziwne klocki  klik ....
Jednak uważam ,że warto przypomnieć . Osobiście korzystam często,szczególnie : maski ,kartki świąteczne, elementy strojów , budowle czy elementy charakterystycznych ozdób w rozmowach o Świętach z różnych stron Świata.